Od 1 stycznia nowe dowody osobiste

Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Dokument tożsamości nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście. Nie będzie też podpisu posiadacza dowodu osobistego.
Polska
Fot. MSW.gov.pl

Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Dokument tożsamości nie będzie już zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście. Nie będzie też podpisu posiadacza dowodu osobistego.

W myśl przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przepisów, od 2015 roku utworzony ma zostać elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe dowody będą miały 10-letni termin ważności. Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same, jak dotychczas. Zmieni się natomiast fotografia, która teraz będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach.

Uwaga! Po 1 stycznia 2015 roku dotychczasowe dowody osobiste będą ważne i aktualne, aż do terminu utraty ich ważności. Nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów, jak miało to miejsce z dowodami książeczkowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu