Rzekuń: Boisko wielofunkcyjne w budowie [FOTO]

Na terenie gimnazjum w Rzekuniu trwają intensywne prace związane z przebudową boiska wielofunkcyjnego i bieżni. W ramach inwestycji przebudowane zostanie istniejące boisko, które do tej pory posiadało nawierzchnie asfaltową, wybudowana zostanie także bieżnia lekkoatletyczna, stanowisko do rzutu kulą itp.
Rzekuń > Inwestycje
Boisko w Rzekuniu
Fot. rzekun.pl

Na terenie gimnazjum w Rzekuniu trwają intensywne prace związane z przebudową boiska wielofunkcyjnego i bieżni.ramach inwestycji przebudowane zostanie istniejące boisko, które do tej pory posiadało nawierzchnie asfaltową, wybudowana zostanie także bieżnia lekkoatletyczna, stanowisko do rzutu kulą itp.

Prace są już zaawansowane, na teren boiska układana jest dwuwarstwowa poliuretanowa nawierzchnia bezpieczna. Do chwili obecnej wykonano dwutorową bieżnię lekkoatletyczną zakończoną skrzynią do skoku w dal, wykonano prace przygotowawcze istniejącego podłoża boiska, montowane jest ogrodzenie. Teraz przyszło już czekać na finalne prace, które zapewne ucieszą młodzież, a zwłaszcza uczniów gimnazjum, gdyż zyskają kolejny po Orliku obiekt do uprawiania dyscyplin sportowych.

Będzie to nowoczesne boisko, zarówno do piłki nożnej, jak i innych gier zespołowych na nawierzchni poliuretanowej.

Gmina na ten cel wyda ponad 324 tys. zł, z czego prawie 175 tys.otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: rzekun.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu