Podsumowanie działań policyjnych ,,Pirat Stop” i ,,Bezpieczni po zmroku”

Podczas minionego weekendu policjanci z Ostrołęki wspólnie z policjantami z Mazowsza przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ostrołęka > Na sygnale
policja
Fot. KMP w Ostrołęce.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ostrołęki wspólnie z policjantami z Mazowsza przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Głównym zadaniem policjantów w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Na podkreślenie zasługuje fakt, że to już kolejny weekend, podczas którego nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych.

– Podczas działań policjanci skontrolowali 133 pojazdy. Niestety nie obyło się bez osób przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas działań takich kierujących ujawniono 100. Jeden kierujący nie zastosował się do sygnałów drogowych oraz jeden wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policjanci z uwagi na zły stan techniczny zatrzymali także trzy dowody rejestracyjne pojazdów – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, KMP w Ostrołęce.

– W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego ostrołęccy policjanci przeprowadzili po raz pierwszy działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród pieszych i rowerzystów. Działania te odbywały się na terenie całego garnizony mazowieckiego. Podczas działań policjanci ujawnili 13 naruszeń związanych z brakiem wymaganego elementu odblaskowego niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania ,, Bezpieczni po zmroku” będą odbywały się cyklicznie co najmniej raz w tygodniu. Pamiętajmy, że elementem, który w dużej mierze decyduje o naszym bezpieczeństwie jest widoczność.

Źródło: KMP w Ostrołęce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu