Czerwin: Komitet wyborczy Zbigniewa Gołąbka nie wystawi kandydata na wójta. Celowy sabotaż jego działaczy?

Zbigniew Gołąbek nie będzie walczył o fotel wójta gminy Czerwin w tegorocznych wyborach samorządowych. „Pragnę oznajmić, że sam nie zrezygnowałem” - podkreśla w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.
Czerwin > Nasze sprawy
Fot. facebook.pl

Komisarz Wyborczy w Ostrołęce rozwiązał komitet wyborczy Zbigniewa Gołąbka. Nauczyciel historii nie będzie walczył o fotel wójta gminy Czerwin w tegorocznych wyborach samorządowych. „Pragnę oznajmić, że sam nie zrezygnowałem” – podkreśla w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Zbigniew Gołąbek jest szanowanym nauczycielem historii w szkole podstawowej w Czerwinie. Postanowił, że będzie kandydował w tegorocznych wyborach do rady gminy i na wójta. Jak twierdzi, jego komitet wyborczy mógł zrobić wiele dobrego dla społeczności „z chwilą otrzymania mandatu zaufania”. Niestety, plany legły w gruzach.

Komisarz Wyborczy w Ostrołęce rozwiązał Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Gołąbka 24 września, ponieważ dwóch jego działaczy złożyło rezygnacje z członkostwa. Komitet Gołąbka nie spełniał wymaganej liczby osób, co pozbawiło go udziału w wyborczej rywalizacji.

W związku z rozpowszechnianiem, zdaniem Gołąbka nieprawdziwych informacji dotyczących jego rezygnacji, postanowił wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie Zbigniewa Gołąbka:

W związku z rozpowszechnianiem wśród mieszkańców gminy Czerwin nieprawdziwej informacji dotyczącej mojej rezygnacji z kandydowania w tegorocznych wyborach samorządowych, pragnę oznajmić, że sam nie zrezygnowałem.

Stało się to za sprawą dwóch osób z mojego Komitetu Wyborczego, które w dniu 24.09.2014 r. drogą pocztową przesłały Komisarzowi Wyborczemu w Ostrołęce swoją rezygnację z członkowstwa w „Komitecie Wyborczym Wyborców Zbigniewa Gołąbka”. Osoby te miały pełną świadomość, że ich rezygnacja doprowadzi do rozwiązania mojego Komitetu, co uniemożliwi mnie, jak i innym niezależnym osobom, udział w wyborczej rywalizacji. W konsekwencji Komisarz Wyborczy w Ostrołęce, na mocy prawa, wydał w dniu 24.09.2014 r. postanowienie  (DOS-7503-67/14) o rozwiązaniu mojego Komitetu (zarejestrowanego w dniu 3 września 2014 r.), uzasadniając je tym, że liczba członków komitetu zmniejszyła się do trzech osób, tj. poniżej minimalnej liczby wymaganej dla utworzenia komitetu wyborczego wyborców.

Należy nadmienić, że stało się to w chwili, gdy mieliśmy wszystko zorganizowane i mogliśmy dokonać rejestracji kandydatów do władz samorządowych. Można przypuszczać, że nasz Komitet stanowił na tyle dużą  konkurencję, że trzeba go było w tak niegodny sposób wyeliminować z rywalizacji i tym samym pozbawić mieszkańców gminy Czerwin możliwości dokonania, poprzez głosowanie,  oceny jego wartości.

Nasz Komitet był komitetem niezależnym w całym tego słowa znaczeniu, który z chwilą otrzymania mandatu zaufania był w stanie zrobić wiele dobrego dla naszej społeczności.

 Zbigniew Gołąbek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu