O nominacji Leszka Piórkowskiego, przewodniczącego rady osiedla Śródmieście, poinformował w piątek podczas osiedlowego zebrania Dariusz Maciak, przewodniczący rady miasta. W czasie spotkania poruszono także temat zaadaptowania aresztu śledczego przy ulicy Traugutta pod mieszkania socjalne.
– Mam dla państwa niezwykłą informację – poinformował podczas spotkania rady osiedla Śródmieście Dariusz Maciak, przewodniczący rady miasta.
– Jedna z zaprzyjaźnionych rad osiedli w Ostrołęce złożyła wniosek do Komisji ds. Odznaczeń Rady Miasta Ostrołęki w sprawie jednego z państwa członków, a konkretnie przewodniczącego rady tego osiedla – mówił przewodniczący rady miasta.
– Chciałbym mu pogratulować nominacji i tego, że państwo macie taką osobę wśród was i że została ona przez innych również doceniona. Chce powiedzieć, że warto szukać takich osób wśród swego grona. Taki też apel ogłosimy – zapowiadał Dariusz Maciak. –Osób, które robią więcej niż normalnie, niż praca zawodowa, niż obowiązki rodzinne –kontynuował. – Osób, które są w stanie część swojego życia poświęcić drugiemu człowiekowi – zaznaczał przewodniczący rady miasta.
Podkreślił też, że w najbliższy poniedziałek zostanie zwołana komisja ds. odznaczeń, podczas której zostaną rozpatrzone wnioski z prośbą o odznaczenie kilku osób z Ostrołęki, jeden z nich dotyczy Leszka Piórkowskiego.
– Mam nadzieję, że komisja je zaakceptuje je i na najbliższej sesji , ostatniej już przed wyborami samorządowymi, przypadającej na ostatni czwartek października, rada podejmie w tych sprawach pozytywną opinię – mówił Dariusz Maciak.
Wcześniej, przewodniczący rady miasta pogratulował radzie osiedla Śródmieście owocnej i ciężkiej pracy.
Mieszkania socjalne w areszcie śledczym?
Na osiedlowym spotkaniu obecni byli także prezydent Janusz Kotowski i wiceprezydent Grzegorz Płocha.
Prezydent Ostrołęki podczas swojego wystąpienia najpierw docenił pracę członków osiedlowej rady, a następnie wspomniał o inwestycjach realizowanych przez samorząd, które zostaną zakończone w najbliższym czasie i które z kolei mają duże znaczenie, nie tylko dla osiedla Śródmieście, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta. Wymienił m.in. budowę boiska przy ZSZ nr 1, którego budowa zostania zakończona do końca października oraz budowę drogi łączącej ulicę Korczaka z ulicą Dobrzańskiego, której pierwszy etap [połączenie ulicy Korczaka z ulicą Gorbatowa]został oddany do użytku w lipcu br., a kolejny łączący ulicę Gorbatowa z Dobrzańskiego zostanie zrealizowany w przyszłym roku.
Zgromadzeni mogli zadawać pytania samorządowcom. Jedno z nich dotyczyło aresztu przy ulicy Traugutta: – Czy nie można zamienić aresztu, w którym miało powstać Muzeum Żołnierzy Wyklętych na mieszkania socjalne? – pytała jedna z mieszkanek osiedla Śródmieście.
Prezydent Kotowski wyjaśnił, że „takie opcje były rozważane”, ale po wielu konsultacjach okazało się, że zaadaptowanie obiektu pod mieszkania poniosłoby większe koszty, niż zbudowanie budynku socjalnego od podstaw. Ponadto prezydent zwracał uwagę, że budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych nie jest sprawą zamkniętą. Podkreślał, że będzie starał się w miarę możliwości o środki zewnętrzne, bo koszty związane „z budową takiego obiektu są ogromne, a miasta na to zwyczajnie nie stać”.
Spotkanie rady osiedla Śródmieście odbyło się w piątek, 10 października.