Lelis: Sprawca przemocy psychicznej i fizycznej zatrzymany. Ofiarami agresora byli żona i dzieci

Mężczyzna podejrzany o przemoc fizyczną i psychiczną którego ofiarami była jego żona i starsze dziecko został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj ostrołęcka prokuratura rejonowa zastosowała wobec mężczyzny kilka środków zapobiegawczych. Wśród nich nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.
Lelis > Na sygnale
policja
Fot. KMP w Ostrołęce.

Mężczyzna podejrzany o przemoc fizyczną i psychiczną którego ofiarami była jego żona i starsze dziecko został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj ostrołęcka prokuratura rejonowa zastosowała wobec mężczyzny kilka środków zapobiegawczych. Wśród nich nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

Dzielnicowi ostrołęckiej komendy we wtorek, 7 października otrzymali informację z Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie, że do placówki zgłosiła się matka z dwójką dzieci. Osoby te bały się wrócić do domu z uwagi na przemoc, do jakiej miało w nim dochodzić. Dzielnicowi wspólnie z pokrzywdzoną udali się do miejsca zamieszkania. Pomimo obecności policjantów agresor groził i wyzywał swoją żonę.

– Ustalono, że w domu dochodziło do przemocy fizycznej i psychicznej od kilku miesięcy. Jej ofiarami była żona mężczyzny i starsze dziecko. Ostatnia interwencja została zgłoszona w poniedziałek. Była ona konsekwencją pobicia dziecka. Jak tylko agresor dowiedział się, że wezwana jest policja uciekł z domu. Tym razem mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Policjanci nie mieli wątpliwości, co do potrzeby umieszczenia trzydziestokilkuletniego mężczyzny w areszcie policyjnym. W czasie zatrzymania miał on w organizmie blisko trzy promile alkoholu. Wątpliwości nie miała także ostrołęcka prokuratura rejonowa – informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

W środę, 8 października wobec mężczyzny prokurator zastosował kilka środków zapobiegawczych, wśród nich jest nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz dozór Policji. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

Redakcja, źródło: KMP w Ostrołęce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu