Kadzidlanki zwyciężczyniami gry miejskiej „Ostrołęka 1831 – Kryptonim Memoria” [FOTO]

Do gry zarejestrowały się 132 osoby podzielone na 29 grup. Zawodnicy przez kilka godzin szukali rozwiązań zagadek związanych z powstaniem listopadowym ukrytych na terenie Ostrołęki. Najlepsza okazała się żeńska drużyna z Kadzidła
Kadzidło > Edukacja

Do gry zarejestrowały się 132 osoby podzielone na 29 grup. Zawodnicy przez kilka godzin szukali rozwiązań zagadek związanych z powstaniem listopadowym ukrytych na terenie Ostrołęki. Najlepsza okazała się żeńska drużyna z Kadzidła.

Bohaterką trzeciej edycji gry „Ostrołęka 1831” była „pamięć” – niewidzialna nić, która wiąże pokolenia Polaków i pozwala trwać naszej ojczyźnie. Fabuła gry została tym razem osnuta wokół fikcyjnego, a zarazem sensacyjnego wątku poszukiwania zaginionego projektu poświęconego bohaterom powstania listopadowego.

Podczas wędrówki po Ostrołęce młodzież wykonywała przeróżne zadania i rozwiązywała zagadki, za które otrzymywała punkty. Największą ich ilość zebrała drużyna dziewcząt z Kadzidła: Aleksandra Grądzik, Alicja Nalewajk, Julka Ciężar, Oliwia Olbryś i Olga Boruch.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy zabawy złożyli wieńce w krypcie, następnie zawiązali nić pamięci wokół mauzoleum.

Gry miejskiej „Ostrołęka 1831 – Kryptonim Memoria” odbyła się w niedzielę, 28 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu