Pielgrzymka do Dąbrówki wyruszy 14 września. Znamy program uroczystości

W niedzielę, 14 września wyruszy piesza pielgrzymka z Ostrołęki do Dąbrówki [gm. Lelis]. Pątnicy wyruszą o 7:00 z placu przed kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce [fara]. Na pielgrzymkę nie są prowadzone żadne zapisy, wziąć w niej udział może każda chętna osoba.
Lelis > Kościół
Pielgrzymka do Dąbrówki / epowiatostrolecki.pl
Fot. epowiatostrolecki.pl

W niedzielę, 14 września wyruszy piesza pielgrzymka z Ostrołęki do Dąbrówki [gm. Lelis]. Pątnicy wyruszą o 7:00 z placu przed kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce [fara]. Na pielgrzymkę nie są prowadzone żadne zapisy, wziąć w niej udział może każda chętna osoba.

Pielgrzymi już po raz jedenasty wyruszą z Ostrołęki do Dąbrówki, aby oddać cześć Matce Bożej. Pątnicy pokonując 18 kilometrów podążać będą do miejsca nieopodal kościoła, gdzie w XIX wieku – według historii – dwóm dziewczynkom objawiła się Matka Boża.

W 2004 roku, w 155. rocznicę tego wydarzenia odbyła się uroczysta msza święta, na której poświęcono kapliczkę, wybudowaną w miejscu objawień.

plakat (2)

Pielgrzymka wyruszy w niedzielę, 14 września o godzinie 7:00. Po dotarciu pielgrzymów do celu, w Sanktuarium w Dąbrówce zostanie odprawiona msza święta, której początek zaplanowano na godzinę 13:00. Na wszystkich pielgrzymów czekać będzie słodki poczęstunek i napoje.

Po nabożeństwie wszyscy pielgrzymi zostaną odwiezieni autokarami do Ostrołęki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu