Dobry mecz Pekpolu. Ostrołęczanie zwyciężają w sparingu [FOTO]

Drugi sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/15 rozegrali siatkarze Pekpolu Ostrołęka. Biało-czerwoni pokonali KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:2. Spotkanie rozegrane zostało na nowoczesnym obiekcie w Mrozach (pow. miński).
Ostrołęka > Sport > Siatkówka

Drugi sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/15 rozegrali siatkarze Pekpolu Ostrołęka. Biało-czerwoni pokonali KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:2. Spotkanie rozegrane zostało na nowoczesnym obiekcie w Mrozach (pow. miński).

Pierwszego seta siatkarze Pekpolu rozpoczęli od prowadzenia 7:2 po udanych akcjach w wykonaniu Michała Przybylskiego. Przyjmujący z Ostrołęki grał dobrze przez całą partię, którą sam zakończył atakiem – ostrołęczanie wygrali 25:22. W drugim secie ponownie doszło do wyrównanej końcówki, choć po dwóch asach serwisowych Piotra Milewskiego Pekpol prowadził już nawet 14:7. Ostatecznie atak na 25:23 w wykonaniu Damiana Wierzbickiego przypieczętował wygraną w tej odsłonie.

W kolejnych setach doszło już do dużych zmian w składzie. Inicjatywę przejęli za to gospodarze, którzy w partii trzeciej prowadzili wyrównany bój z Pekpolem tylko do stanu 10:10. Później wyszli na prowadzenie – zniwelować je próbował jeszcze Piotr Cichocki, lecz jego dobra gra w ataku nie wystarczyła do wygrania trzeciej partii. Triumfowali w niej siedlczanie 25:22. Podobny przebieg miał set czwarty, gospodarze osiągnęli nawet pięciopunktową przewagę 19:14, ale kolejne akcje należały już do Pekpolu. Podopieczni Andrzeja Dudźca zbliżyli się na dwa punkty do Siedlec przy stanie 20:18 po ataku Wdowiaka. Chwilę później kapitalny blok Szałańskiego i Obermelera pozwolił na punkt kontaktowy. Niestety, finisz należał do zespołu KPS, trener Sławomir Gerymski cieszył się z wygranej 25:22. W całym meczu był remis 2:2.

W tie-breaku świetnie spisywał się środkowy Rafał Obermeler. 22-latek dwukrotnie popisał się dobrym blokiem, następnie skutecznie zaatakował i dołożył do tego asa serwisowego. KPS próbował gonić wynik, lecz skuteczność w ataku nadal utrzymywał Piotr Cichocki. Mecz zakończył Dominik Zalewski, skutecznie atakując z czwartej strefy. Pekpol wygrał mecz 3:2, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. Warto dodać, że w meczu nie mógł zagrać lekko kontuzjowany libero Daniel Saczko.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Pekpol Ostrołęka 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 13:15)

Skład Pekpolu:

1 set: Boruch, Wierzbicki, Przybylski, Milewski, Białek, Szczygielski, Zalewski (libero);

3 set: Boruch, Obermeler, Cichocki, Zalewski, Wdowiak, Milewski, Białek (libero) oraz Szałański;

4 set: Boruch, Obermeler, Cichocki, Zalewski, Wdowiak, Szałański, Przybylski (libero);

5 set: Boruch, Obermeler, Cichocki, Zalewski, Wdowiak, Szałański, Przybylski (libero).