W Galerii Ostrołęka będzie można obejrzeć zdumiewające obrazy Romana Kirilenko

W czwartek, 7 sierpnia w Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Romana Kirilenko. Niesamowite dzieła artysty pojawiły się nie tylko na wystawach w naszym kraju, ale również we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy nawet w USA i Kanadzie.
Ostrołęka > Kultura
wernisaż wystawy Romana Kirilenk
Fot. kirilenko.eu

W czwartek, 7 sierpnia w Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Romana Kirilenko. Niesamowite dzieła artysty pojawiły się nie tylko na wystawach w naszym kraju, ale również we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy nawet w USA i Kanadzie.

Roman Kirilenko urodzil się w 1952 roku w Wałczu [ woj. zachodniopomorskie]. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki. W latach 1977-1981 współpracował jako grafik – rysownik m. in. z tygodnikami Kultura i Politechnik.

Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, grafiką wydawniczą [książki, foldery, plakaty, kalendarze – opracował graficznie ponad 700 publikacji] oraz projektowaniem układów typograficznych i fotografią artystyczną. W tej ostatniej dziedzinie otrzymał srebrny medal w konkursie fotograficznym w Edmonton w Kanadzie. Dzieła artysty pojawiły się na wielu zagranicznych wystawach m. in. w we Włoszech, Francji, Hiszpanii i USA.

Wernisaż wystawy malarstwa i grafiki artysty odbędzie się w czwartek, 7 sierpnia o godzinie 19.00 w Galerii Ostrołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu