Stracił prawo jazdy podczas kręcenia filmu profilaktycznego przez ostrołęcką policję

Policjanci ostrołęckiej komendy przygotowują kampanię społeczną „My już wiemy, a TY!” Realizacja filmu profilaktycznego zakończyła się utratą uprawnień przez kierującego, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.
Ostrołęka > Na sygnale
Fot. KMP w Ostrołęce

Policjanci ostrołęckiej komendy przygotowują kampanię społeczną pt. „My już wiemy, a Ty?” Realizacja filmu profilaktycznego zakończyła się utratą uprawnień przez kierującego, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i omal nie potrącił kobiety z dwójką dzieci. 

W środę, 16 lipca policjanci ostrołęckiej komendy  pracowali nad filmem profilaktycznym  do kampanii społecznej „My już wiemy, a Ty?”. Kampania będzie skierowana do uczestników ruchu drogowego, a dokładnie do pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

– Podczas realizacji spotu „My już wiemy, a Ty?”, policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym, mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Powodem zatrzymania było nie ustąpienie pieszym pierwszeństwa na pasach. Kierowca zmusił kobietę wraz z dwójką dzieci do zatrzymania się celem uniknięcia wypadku – informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

– Całe zdarzenie zostało utrwalone, a na nagraniu wyraźnie widać jak kierowca zaczął hamować, jednak było to dopiero wtedy, gdy zrównał się z przejściem dla pieszych. Wykroczenie to wstrzymało realizację filmu na pół godziny. W tym czasie policjanci zatrzymali uprawnienia kierującemu. Teraz sąd zdecyduje czy mężczyźnie zostanie zwrócone prawo jazdy, czy zostanie mu odebrane i na jak długo – powiedział nam  rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu