Przedszkolaki z Goworowa zwiedziały Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

W Przedszkolu Samorządowym w Goworowie, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. Tym razem przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami udały się do Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.
Goworowo > Edukacja
Fot. goworowo.pl

W Przedszkolu Samorządowym w Goworowie, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. Tym razem przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami udały się do Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.

Dzieci miały okazję podziwiać wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa wędrując po poszczególnych częściach muzeum. Ekspozycja „Salon dworski” prezentowała rodzinne pamiątki państwa Lutosławskich: portrety, zdjęcia, książki, różne drobiazgi.

Najciekawszą dla dzieci okazała się ekspozycja „Trofea łowieckie”. Z zachwytem podziwiały skóry, poroża i inne eksponaty. Na wystawie „Przyroda Kotliny Biebrzańskiej” poznały bogactwo flory i fauny Kotliny Biebrzańskiej.

Maluchy pozostając w klimacie krajobrazu nadnarwiańskiego udały do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Dawne chałupy, sprzęt wykorzystywany do codziennej pracy ludzi w olejarni, kuźni czy młynie wodnym sprawiły, że dzieci z odrobiną podejrzliwości i lekkim zdziwieniem patrzyły i przysłuchiwały się opowieściom przewodnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu