Niesłabnąca popularność Festiwalu Piosenki Religijnej w Goworowie

W kościele parafialnym w Goworowie został przeprowadzony po raz osiemnasty Festiwal Piosenki Religijnej. Zaprezentowali się w nim nie tylko mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.
Goworowo > Kościół
XVIII Festiwal Piosenki Religijnej w Goworowie
Fot. Renata Barszcz / epowiatostrolecki.pl

W kościele parafialnym w Goworowie został przeprowadzony po raz osiemnasty Festiwal Piosenki Religijnej. Zaprezentowali się w nim nie tylko mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.

Festiwal religijny zapoczątkował występ chóru „Cantilena” z Ostrołęki pod kierunkiem prof. Henryka Gadomskiego.

Tego typu wydarzenia mają na celu pokazanie, że piosenka religijna nie musi być nudna, wręcz odwrotnie, że można słuchać jej z przyjemnością. Młodzi ludzie na co dzień nie słuchają takiego repertuaru, dlatego organizatorzy poprzez tego rodzaju imprezy chcą nakłonić młodzież do zmiany zdania na ten temat, a także do poszukania ciekawych utworów oraz ich zaprezentowania.

Pomimo, iż na Festiwalu Piosenki Religijnej nie są śpiewane utwory dance, rock, czy disco cieszy się on niesłabnącą popularnością od wielu lat. Co roku bierze w nim udział wielu wykonawców, którzy zarówno podczas występów solowych, jak i grupowych prezentują swoje umiejętności wokalne.

Organizatorzy: parafia rzymskokatolicka w Goworowie, wójt gminy Goworowo, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, GOKSiR w Goworowie, wolontariat.

XVIII Festiwal Piosenki Religijnej w Goworowie odbył się w niedzielę, 15 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu