„Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady” – teatrzyk w Goworowie

Do przedszkola w Goworowie zawitali aktorzy ze studia artystycznego AKADA z Suwałk i zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady”.
Goworowo > Nasze sprawy
Fot. Przedszkole w Goworowie.

Do przedszkola w Goworowie zawitali aktorzy ze studia artystycznego AKADA z Suwałk i zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady”.

Podczas teatrzyku aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do proekologicznych zachowań i angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą z dziedziny ekologii i segregacji odpadów. Razem z Ekozdzisławem segregowały śmieci poprzez wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kolorowych pojemników. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę młodych ekologów.

Spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci. Przedstawienie miało za zadanie wykształcić w dzieciach poczucie ich osobistej odpowiedzialności za środowisko oraz przekonać o ogromnym znaczeniu zbiórki surowców wtórnych, a także ich recyklingu w ochronie zasobów środowiska naturalnego.

Przedstawienie miało miejsce 26 marca w Przedszkolu Samorządowym w Goworowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu