Kapitalne derby powiatu! Świt pokonał Aldo Bartnik

Świt Baranowo pokonał Aldo Bartnik Myszyniec 3:2 w meczu czternastej kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Kibice, którzy oglądali mecz na stadionie w Baranowie, nie narzekali na brak emocji. Spotkanie stało na wysokim poziomie.
Baranowo > Sport > Piłka nożna

Świt Baranowo pokonał Aldo Bartnik Myszyniec 3:2 w meczu czternastej kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Kibice, którzy oglądali mecz na stadionie w Baranowie, nie narzekali na brak emocji. Spotkanie stało na wysokim poziomie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy z dużym animuszem ruszyli na bramkę przyjezdnych. Nie udawało im się jednak poważnie zagrozić bramce Aldo Bartnika, dzięki świetnie spisującej się defensywie gości. Goście ograniczali się do kontrataków i ich taktyka sprawdziła się w 27. minucie. Paweł Balcerzyk dośrodkował piłkę w pole karne – tam błąd popełnił bramkarz Świtu, Marcin Darmochwał, który wypuścił piłkę z rąk a ta trafiła w kolano Mateusza Krajzy i wpadła do siatki. Do przerwy Aldo Bartnik prowadził 1:0, lecz to nie był koniec emocji w tym meczu.

W 64. minucie Świt wyrównał. Artur Sakowski świetnie dośrodkował z rzutu rożnego a Krzysztofowi Chodkowskiemu pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. Sześć minut później Aldo Bartnik ponownie prowadził – po faulu na Mateuszu Warychu sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Tomasz Klimek. Aldo Bartnik prowadził 2:1, lecz kolejne minuty zmieniły obraz tego meczu.

W 73. minucie kolejną świetną asystą popisał się Sakowski. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego tym razem skutecznie wykończył Rafał Ogonowski, który ostatnio występował w barwach Korony HiD Ostrołęka. 120 sekund później Świt wyszedł na prowadzenie – podanie niezwykle aktywnego Sakowskiego trafiło do Adriana Wołejszo. Ten oddał strzał na bramkę, który obronił Marek Lis. Bramkarz Aldo Bartnika był jednak bezradny przy dobitce Kamila Wasilewskiego był bezradny. Ostatecznie Świt wygrał ten mecz 3:2 a kibice wyszli ze stadionu zadowoleni po obejrzeniu naprawdę emocjonującego widowiska.

Świt Baranowo – Aldo Bartnik Myszyniec 3:2 [0:1]

ŚWIT: M. Darmochwał- M. Rybka, P. Lutrzykowski, J. Gąska [B. Świder], W. Gąska – K. Wasilewski, R. Ogonowski, K. Antoszewski, K. Chodkowski – A. Wołejszo, A. Sakowski.

ALDO BARTNIK: M. Lis – W. Osiewski, T. Klimek, D. Kulas, P. Lis [B. Chorążewicz] – G. Archacki, P. Balcerzyk, R. Lemański, Mat. Wróblewski – M. Warych [Mar. Wróblewski], M. Krajza.