Ruszyła Nocna Liga Futsalu: Księża zaskoczyli kibiców [FOTO, WIDEO]

W nocy z piątku na sobotę [22-23 listopada] rozpoczęły się rozgrywki ostrołęckiej Nocnej Ligi Futsalu z udziałem szesnastu drużyn. Jedną z największych niespodzianek pierwszej kolejki sprawiła drużyna Księży z diecezji łomżyńskiej – kapłani pokonali GOKSiR Goworowo, złożony z piłkarzy B-Klasowego Orza.
Ostrołęka > Sport > Piłka nożna
Fot. Michał Kowalczyk / epowiatostrolecki.pl

W nocy z piątku na sobotę [22-23 listopada] rozpoczęły się rozgrywki ostrołęckiej Nocnej Ligi Futsalu z udziałem szesnastu drużyn. Jedną z największych niespodzianek pierwszej kolejki sprawiła drużyna Księży z diecezji łomżyńskiej – kapłani pokonali GOKSiR Goworowo, złożony z piłkarzy B-Klasowego Orza.

W drużynie księży nie zabrakło kapłanów, doskonale znanych ostrołęckiej publiczności – jednym z najlepszych zawodników na boisku był Jarosław Traczyk – były wikariusz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Zespół księży reprezentowało kilkunastu zawodników, wśród nich byli jeszcze m.in. Zbigniew Kierzkowski – wikariusz z Jedwabnego czy Łukasz Gołaszewski – wikariusz z Zambrowa.

Poprzedni sezon NLF nie był udany dla Księży, którzy przegrali wszystkie mecze. Nowa odsłona rozgrywek rozpoczęła się jednak od zwycięstwa i było to spore zaskoczenie, gdyż naprzeciw duszpasterzy stanęli piłkarze GOKSiR Goworowo, którzy na co dzień reprezentują barwy drużyny Orza, występującej w ostrołęckiej B-Klasie.

Już do przerwy drużyna Księża Łomża pokazała klasę, prowadząc 2:0 po bardzo ładnych, kombinacyjnych akcjach. Piłkarze z Goworowa byli wyraźnie zaskoczeni formą rywali, lecz nie poddawali się i zawzięcie atakowali. Po przerwie huraganowe ataki znalazły odpowiedź w postaci świetnych kontrataków łomżyńskiej drużyny. Grająca z kontry ekipa Księży pokazała, że posiada wysokie umiejętności piłkarskie, wygrywając 6:2.

Szczególnej urody był czwarty gol dla Księży, autorstwa ks. Traczyka, który uderzył wolejem bezpośrednio z powietrza po dośrodkowaniu. Po swojej stronie Księża mieli również publiczność, która oklaskiwała każdego gola zdobytego przez nich.

Druga kolejka NLF odbędzie się 6 grudnia [piątek] od godziny 20:00 do 1:00 w nocy. Rozgrywki odbywają się w hali im. Arkadiusza Gołasia.

Wyniki pierwszej kolejki Nocnej Ligi Futsalu:

Ismena Olszewo-Borki – ESA Logistics 5:1
Rzekuńskie Lwy – Sympatycy Ostrołęka 2:3
Auto-Kasacja – Bronx Olszewo-Borki 6:5
Meritum Z. Tercjak – Jantar Ostrołęka 5:4
FC Sparta Ostrołęka – ZiS Mróz 0:2
LKS Olszewo-Borki – KGB Ostrołęka 4:2
GOKSiR Goworowo – Księża Łomża 2:6
KS CK Team Troszyn – Stacja Paliw Deptuła 1:5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu