W Myszyńcu wybiorą nowego radnego

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do rady miejskiej w Myszyńcu – odbędą się na początku 2014 roku. Mieszkańcy jednego z okręgów wybiorą nowego radnego w miejsce Danuty T., która straciła swój mandat po tym jak została skazana prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem po alkoholu.
Myszyniec > Nasze sprawy
fot. Artur Kozłowski / epowiatostrolecki.pl

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do rady miejskiej w Myszyńcu – odbędą się na początku 2014 roku. Mieszkańcy jednego z okręgów wybiorą nowego radnego w miejsce Danuty T., która straciła swój mandat po tym jak została skazana prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem po alkoholu.

Radna została na początku tego roku zatrzymana przez policję. Szybko okazało się, że kobieta kierowała po spożyciu alkoholu. Po tym, jak zapadł skazujący wyrok sądu, koleżanki i koledzy T. z rady miejskiej podjęli decyzję o wygaszeniu jej mandatu.

W związku z tym termin uzupełniających wyborów został przez wojewodę ustalony na 12 stycznia przyszłego roku. Tego dnia mieszkańcy Krysiaków i Niedźwiedzia zdecydują, kto zasiądzie w radzie na miejscu skazanej radnej.

– Termin wyborów jest już wszystkim znany, a do końca tego tygodnia mamy czas na rejestrację komitetów wyborczych – mówi Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca. – Wybory uzupełniające odbędą się w okręgu wyborczym nr 10, czyli Krysiaki-Niedźwiedź – dodaje.

Glinka podkreśla, że wybory uzupełniające to tylko formalny wymóg funkcjonowania samorządu i procedura z nimi związana nie wpłynie w żadnym stopniu na prawidłowe funkcjonowanie rady miejskiej w Myszyńcu.

– Są to wybory, które dotyczą tylko jednego okręgu wyborczego, zatem nie można mówić tutaj o jakimś zakłóceniu prac rady – podkreśla burmistrz. – Aktualnie pracujemy bez jednego radnego, ale cały czas rada posiada czternastu innych członków, zatem nie ma problemu ani z kworum, ani z funkcjonowaniem rady. Nie podlega jednak dyskusji, że musimy radę uzupełnić o jedną osobę i dlatego wojewoda zarządził przeprowadzenie wyborów – dodaje Glinka.

Wybory uzupełniające do rady miasta w Myszyńcu odbędą się w niedzielę, 12 stycznia, 2014 roku. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 8:00 do godz. 22.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu