Czarni Radom pokonani. Świetna gra i pewne zwycięstwo UKS Olimp Ostrołęka [FOTO, WIDEO]

Czwartkowy mecz I ligi mazowieckiej kadetów pomiędzy UKS Olimp Ostrołęka a Czarnymi Radom przyniósł kibicom wyjątkowo wiele emocji. Ostrołęccy siatkarze po bardzo dobrej grze pokonali wielokrotnych młodzieżowych mistrzów Polski 3:1.
Ostrołęka > Sport > Siatkówka

Czwartkowy mecz I ligi mazowieckiej kadetów pomiędzy UKS Olimp Ostrołęka a Czarnymi Radom przyniósł kibicom wyjątkowo wiele emocji. Ostrołęccy siatkarze po bardzo dobrej grze pokonali wielokrotnych młodzieżowych mistrzów Polski 3:1.

Najbardziej emocjonująca była pierwsza partia spotkania. Podopieczni trenera Lucjana Łomacza lepiej wytrzymali presję w końcówce seta i wygrali go różnicą dwóch punktów. W następnym secie gospodarze całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia za sprawą ryzykownej i skutecznej zagrywki w wykonaniu większości zawodników. Wynik 25:16 doskonale pokazuje różnicę, jaka dzieliła obie drużyny w drugiej odsłonie meczu.

Wydawało się, że ostrołęczanie pewnie wygrają to spotkanie 3:0, tym bardziej, że w secie trzecim rozpoczęli od prowadzenia 10:4. Niestety, chwilę później na tablicy wyników był już remis 12:12, a dobra seria podbudowała radomian, którzy od stanu 19:19 zdobyli sześć punktów z rzędu i doprowadzili do rozegrania seta czwartego.

W nim kapitalnie zagrali podopieczni Lucjana Łomacza. W połowie seta przewaga ostrołęckich siatkarzy wynosiła już nawet osiem punktów [14:6]. Goście ambitnie próbowali gonić wynik i zmniejszyli straty do trzech „oczek” [17:14 oraz 20:17], ale to było wszystko na co tego dnia stać było gości. Olimp wygrał czwartego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

Po spotkaniu radości nie było końca, a trener Lucjan Łomacz był dumny ze swoich podopiecznych, którzy pokonali jeden z najbardziej utytułowanych klubów młodzieżowych w Polsce.

UKS Olimp Ostrołęka – Czarni Radom 3:1 [25:23, 25:16, 19:25, 25:21]