Stomil pokonany. Jantar liderem III ligi po rundzie jesiennej

Jantar Ostrołęka pokonał Stomil II Olsztyn 5:1 w wyjazdowym meczu III ligi warmińsko-mazurskiej kobiet. Podopieczne Rafała Koska zwycięstwo zapewniły sobie w drugiej połowie, w której strzeliły pięć goli.
Ostrołęka > Sport > Piłka nożna

Jantar Ostrołęka pokonał Stomil II Olsztyn 5:1 w wyjazdowym meczu III ligi warmińsko-mazurskiej kobiet. Podopieczne Rafała Koska zwycięstwo zapewniły sobie w drugiej połowie, w której strzeliły pięć goli.

Do przerwy prowadził jednak Stomil, który przystąpił do meczu niezwykle zmotywowany, chcąc zdobyć punkty w meczu z liderem przed własną publicznością. Olsztynianki zdołały wykorzystać jedną z sytuacji i wyszły na prowadzenie. W drugiej części gry zawodniczki Jantaru zagrały jednak kapitalnie.

Dwie bramki Joanny Tomczak, dwa trafienia Klaudii Płoskiej oraz gol Aleksandry Galarskiej sprawiły, że Jantar wygrał ten mecz różnicą aż czterech goli. Warto zwrócić uwagę, że druga z wymienionych zawodniczek w dotychczasowych sześciu meczach strzeliła już osiem goli.

Jantar po rozegraniu meczów rundy jesiennej jest liderem tabeli III ligi warmińsko-mazurskiej. Zawodniczki z Ostrołęki prowadzą, mając na koncie 13 punktów, dwie kolejne drużyny – Atomówki Korsze i Olimpia Olsztynek – tracą do Jantaru trzy „oczka”.

Stomil II Olsztyn – Jantar Ostrołęka 1:5 [1:0]
bramki dla Jantaru: Aleksandra Galarska, Joanna Tomczak [dwie], Klaudia Płoska [dwie]

Tabela III ligi warmińsko-mazurskiej po rundzie jesiennej:

1. Jantar Ostrołęka – 13 pkt
2. Atomówki Korsze – 10 pkt
3. Olimpia Olsztynek – 10 pkt
4. Stomil II Olsztyn – 5 pkt
5. DKS MOSiR Kętrzyn – 4 pkt