Półtora tysiąca szczupaków trafiło do Narwi [FOTO]

Blisko 1500 ryb wpuszczono w sobotę, 19 października, do Narwi. Jest to już druga w tym roku akcja zarybiania rzeki. Tym razem do Narwi wpuszczono 600 kilogramów szczupaków – ryb o wadze od 300 do 500 gram, wśród nich zdarzyły się tez osobniki dużo większe, o wadze dochodzącej nawet do 1 kilograma [w wymiarze nadającym się do złowienia, czyli powyżej 60 cm].
Ostrołęka > Nasze sprawy
Fot. archiwum PZW

Blisko 1500 ryb wpuszczono w sobotę, 19 października, do Narwi. Jest to już druga w tym roku akcja zarybiania rzeki. Tym razem do Narwi wpuszczono 600 kilogramów szczupaków – ryb o wadze od 300 do 500 gram, wśród nich zdarzyły się tez osobniki dużo większe, o wadze dochodzącej nawet do 1 kilograma [w wymiarze nadającym się do złowienia, czyli powyżej 60 cm].

Zarybiania podjęli się wędkarze z miejskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Narybek szczupaka wpuścili w kilku miejscach, umożliwiając rybom rozproszenie w górę i w dół rzeki.

– Nie obyło się tez bez niespodzianek. W nabrzeżu rzeki utknął wóz techniczny do przewozu ryb. Po nieudanych próbach wypchnięcia, samochód trzeba było wyciągać z grząskiego podłoża – mówi Wojciech Jarząbek, członek PZW uczestniczący w akcji.

Jest to już druga tego typu akcja finansowana przez Mazowiecki Okręg PZW. 8 października wpuszczono do Narwi około 1200 sumów.

– Przed zimą ryby nabiorą jeszcze masy, żywiąc się drobnicą. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie nie wszystkie staną się atrakcyjnym celem połowów okolicznych wędkarzy. Liczymy, że uda się je ochronić przed kłusownikami i „mięsiarzami”, jak w wędkarskim żargonie nazywani są ci nieprzestrzegający wymiaru ochronnego – podkreśla Wojciech Jarząbek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu