Biskupi: Pedofilia jednym z najcięższych przewinień wobec dzieci

Biskupi apelują o reagowanie na krzywdę dzieci i szeroką prewencję. Przepraszają za tych duchownych, którzy skrzywdzili dzieci. Proszą też o szerokie spojrzenie na problem pedofilii, bo ochrony potrzebują wszystkie dzieci, we wszystkich środowiskach.
Polska > Kościół
fot. episkopat.pl

Biskupi apelują o reagowanie na krzywdę dzieci i szeroką prewencję. Przepraszają za tych duchownych, którzy skrzywdzili dzieci. Proszą też o szerokie spojrzenie na problem pedofilii, bo ochrony potrzebują wszystkie dzieci, we wszystkich środowiskach.

Pedofilia jest jednym z najcięższych przewinień wobec dzieci i młodzieży. Negatywna ocena tej krzywdy przez Kościół jest jednoznaczna – podkreślają biskupi. Apelują o wrażliwość i reagowanie na wszelkie sygnały zagrożeń.

„Z całą mocą podkreślamy – nie ma żadnej tolerancji dla pedofilii” – czytamy w stanowisku Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą. Biskupi przepraszają za postępowanie tych duchownych, którzy skrzywdzili dzieci. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, by w przyszłości takie sytuacje się nie powtórzyły” – zapewniają.

Biskupi podkreślają, że pedofilia jest problemem dotykającym całe społeczeństwo. Stąd apel „do ludzi dobrej woli o solidarność i współpracę w reagowaniu na reagowanie na wszelką krzywdę dzieci i przemoc, których ofiarami stają się najmłodsi”.

Biskupi zwracają się też do mediów, by nie tylko informowały o przypadkach pedofilii, ale edukowały społeczeństwo, jak rozpoznawać i reagować na wszelkie sygnały wskazujące na nadużycia seksualne wobec dzieci.

 

źródło: episkopat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu