Ważna uchwała podczas ekspresowej sesji. Myszyniec z większą szansą na remont ulic [FOTO]

W czwartek, 26 września, odbyła się XXVI sesja rady miasta w Myszyńcu. Były to obrady wręcz ekspresowe – podczas 45-minutowego spotkania radni jednogłośnie uchwalili pięć uchwał. Jednak szybkie tempo nie oznacza, że podejmowane przez radnych decyzje były błahe. Jak podkreśla w rozmowie z nami Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca – „Najważniejszym punktem na sesji była uchwała zezwalająca na przystąpienie do projektu drogowego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”.
Myszyniec > Inwestycje
Fot. Artur Kozłowski / epowiatostrolecki.pl

W czwartek, 26 września, odbyła się XXVI sesja rady miasta w Myszyńcu. Były to obrady wręcz ekspresowe – podczas 45-minutowego spotkania radni jednogłośnie uchwalili pięć uchwał. Jednak szybkie tempo nie oznacza, że podejmowane przez radnych decyzje były błahe. Jak podkreśla w rozmowie z nami Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca – „Najważniejszym punktem na sesji była uchwała zezwalająca na przystąpienie do projektu drogowego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”.

Bogdan Glinka pokłada wielkie nadzieje w programie, który pozwoli na remont myszynieckich ulic. Urzędnik tłumaczy, że gotowa jest już dokumentacja i wszystko zależy teraz od tego, czy pieniądze zostaną przyznane.

– Najważniejszym punktem na sesji była uchwała zezwalająca na przystąpienie do projektu drogowego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Chcemy kilka ulic w Myszyńcu w ramach tego programu wyremontować. Zrobiliśmy dokumentacje i mamy nadzieję, że będziemy przebudowywać poszczególne uliczki – mówi Glinka.

Burmistrz zaznacza, że gdyby wszystko poszło pomyślnie, wkład własny w wysokości 50 proc. kosztów inwestycji na pewno zostałby wygospodarowany z budżetu.

– Gdyby nam się udało pozyskać te środki, to niezbędne 50 proc. kosztów inwestycji w budżecie znajdziemy. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to można powiedzieć, że będziemy mieli w Myszyńcu z grubsza uliczki zrobione. Wyremontowane zostałyby te najstarsze i najbardziej zniszczone, a zostałyby nam tylko te najmłodsze, które niedawno powstały – tłumaczy.

Glinka zaznacza, że gdyby inwestycja doszła do skutku, bardzo poprawiłby się stan szlaków komunikacyjnych w Myszyńcu.

– Byłbym bardzo szczęśliwy i zadowolony, gdyby udało się te pieniądze pozyskać. Tak naprawdę ta uchwała była najważniejsza w obradach i to w związku z nią została zwołana rada, inne rzeczy mogły jeszcze zaczekać – podsumowuje burmistrz Myszyńca.

XXVI sesja rady miasta w Myszyńcu odbyły się w czwartek, 26 września. Obrady rozpoczęły się o godzinie 13:00, a zakończyły po trzech kwadransach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu