Gol i czerwona kartka Górskiego. Narew wygrywa w Gostyninie

Narew Ostrołęka pokonała Mazura Gostynin 1:0 w wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki IV ligi mazowieckiej. Trzy punkty pozwoliły niebiesko-czerwonym przesunąć się na szóste miejsce w tabeli rozgrywek.
Ostrołęka > Sport > Piłka nożna

Narew Ostrołęka pokonała Mazura Gostynin 1:0 w wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki IV ligi mazowieckiej. Trzy punkty pozwoliły niebiesko-czerwonym przesunąć się na szóste miejsce w tabeli rozgrywek.

Narew pojechała na mecz osłabiona brakiem Cezarego Stachowicza, Pawła Gawrycha, Tomasza Jóźwiaka czy Kevina Zalewskiego. Z drobnymi urazami zmagali się natomiast Piotr Strzeżysz i Jakub Zalewski, lecz obaj wyszli w podstawowym składzie.

Bramka dla niebiesko-czerwonych padła w trzynastej minucie meczu po kapitalnym strzale Karola Górskiego z dwudziestu metrów. Dwie minuty później Andrzej Łyziński uratował Narew przed utratą bramki w groźnej sytuacji podbramkowej. Obu drużynom ciężko grało się na grząskiej murawie i gdy wydawało się, że Narew zejdzie na przerwę bez strat sędzia pokazał drugi żółty kartonik Karolowi Górskiemu. Oznaczało to dla niego opuszczenie boiska, a Narew musiała grać w osłabieniu przez całą drugą połowę.

Dwie minuty po wznowieniu gry dobrą szansę miał Kacper Krawul, lecz piłka poszybowała nad bramką gospodarzy. W 54. minucie jeszcze bliżej strzelenia gola był Tomasz Niedźwiecki – nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kopia tej samej akcji szesnaście minut później ponownie nie przyniosła efektu bramkowego. W końcówce dwie stuprocentowe okazje miał Piotr Kubat, lecz nie okazał się skuteczny i Narew wygrała ten mecz tylko 1:0.

Niebiesko-czerwoni awansowali na szóste miejsce w tabeli. W sobotę, 21 września, o godzinie 16:00 Narew podejmie na własnym stadionie drużynę Błękitnych Gąbin.

Mazur Gostynin – Narew Ostrołęka 0:1 [0:1]
bramka dla Narwi: Karol Górski

Skład Narwi: Łyziński – Skorupka, Pełtak, J.Zalewski, D.Dzwonkowski – Krawul [80 min. – Dąbrowski], Sowa [ 72 min. – K. Dzwonkowski], Górski, Strzeżysz [90 min. – Wiski], Pietrasiak – Niedźwiecki [81 min. – Kubat].