Szajka złodziei wpadła w Ostrołęce

W czasie doszło do włamania do jednego z mieszkań przy ul. Hallera w Ostrołęce. Nad sprawą od razu zaczęli pracować policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Już pierwsze czynności wskazywały, że grupa, która włamała się do mieszkania, to ludzi spoza Ostrołęki. W związku z tym w działania włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Ostrołęka > Na sygnale
fot. KMP w Ostrołęce

W czasie doszło do włamania do jednego z mieszkań przy ul. Hallera w Ostrołęce. Nad sprawą od razu zaczęli pracować policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Już pierwsze czynności wskazywały, że grupa, która włamała się do mieszkania, to ludzi spoza Ostrołęki. W związku z tym w działania włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Funkcjonariusze w wyniku działań operacyjnych, szybko ustalili trop, który zaprowadził ich do Warszawy.

– Kolejne działania pozwoliły na ustalenie sposobu działania sprawców. Wszystko wskazywało, że działali oni na terenie całego kraju. Wśród ich łupów były m.in. pieniądze, złota biżuteria, laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, konsole do gier. W sobotę w Płońsku policjanci z KMP w Ostrołęce i KWP w Radomiu zatrzymali dwóch pierwszych podejrzanych – mówi Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Trzeci z podejrzanych został zatrzymany w Warszawie.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn zabezpieczono wiele ze skradzionych przedmiotów, w tym także broń palną i amunicję, również pochodzącą z kradzieży z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

– Łącznie wartość odzyskanego mienia znacznie przekracza 100 tys. zł. Duża część odzyskanego mienia, to pieniądze. Dalsze działania procesowe pozwoliły na przedstawienie kilkunastu zarzutów. Trzech mieszkańców Warszawy w wieku 28, 31 i 54 lat przyznało się do zarzucanych czynów – wyjaśnia Marczak.

Mężczyźni podejrzani są m.in. o włamania na terenie Ostrołęki, Elbląga, Włocławka, Jarocina, Morąga, Nysy i Brzegu. Sprawa w dalszym ciągu traktowana jest jako rozwojowa. Wiele wskazuje, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie kolejnych kilkadziesiąt włamań m.in. w województwach śląskim, dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim oraz małopolskim.

– W miniony poniedziałek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje rzecznik ostrołęckiej policji.

Podobny wniosek wobec trzeciego z zatrzymanych został złożony dnia następnego. Postępowanie sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu