Pielgrzymka do Dąbrówki wyruszy po raz dziesiąty

W niedzielę, 8 września, odbędzie się kolejna pielgrzymka z Ostrołęki do Dąbrówki [gm. Lelis]. Pątnicy wyruszą o 7:00 z placu przed kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Na pielgrzymkę nie są prowadzone żadne zapisy, wziąć w niej udział może każda chętna osoba.
Lelis > Kościół
pielgrzymka dąbrówka
fot. goko-lelis.eu

W niedzielę, 8 września, odbędzie się kolejna pielgrzymka z Ostrołęki do Dąbrówki [gm. Lelis]. Pątnicy wyruszą o 7:00 z placu przed kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Na pielgrzymkę nie są prowadzone żadne zapisy, wziąć w niej udział może każda chętna osoba.

Pielgrzymi już po raz dziesiąty wyruszą z Ostrołęki do Dąbrówki, aby oddać cześć Matce Bożej. Pątnicy pokonując 18 kilometrów podążają do miejsca nieopodal kościoła, gdzie w XIX wieku – według historii – dwóm dziewczynkom objawiła się Matka Boża.

W 2004 roku, w 155. rocznicę tego wydarzenia odbyła się uroczysta msza święta, na której poświęcono kapliczkę, wybudowaną w miejscu objawień.

Dla wszystkich osób, które nie czują się na siłach aby drogę z Ostrołęki do Dąbrówki pokonać pieszo, o godzinie 11:30, na placu przy kościele Nawiedzenia NMP zostaną podstawione autokary.

Pielgrzymka wyruszy w niedzielę, o godzinie 7:00. Po dotarciu pielgrzymów do celu, w kościele w Dąbrówce, zostanie odprawiona msza święta, której początek zaplanowano na godzinę 12:00.

Po nabożeństwie wszyscy pątnicy zostaną odwiezieni autokarami do Ostrołęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu