Mieszkańcy gminy Czarnia nie mają problemów z nową ustawą śmieciową

Od lipca obowiązują nowa ustawa dot. wywozu i segregacji odpadów. W gminie Czarnia nie ma większych problemów z realizacją jej przepisów. „Wprowadzenie nowych zasad wywozu odpadów nie było zaskoczeniem dla mieszkańców” – mówi Jan Deptuła, odpowiadający za gospodarkę komunalną w gminie Czarnia.
Czarnia > Nasze sprawy
fot. sxc.hu

Od lipca obowiązują nowa ustawa dot. wywozu i segregacji odpadów. W gminie Czarnia nie ma większych problemów z realizacją jej przepisów. „Wprowadzenie nowych zasad wywozu odpadów nie było zaskoczeniem dla mieszkańców” – mówi Jan Deptuła, odpowiadający za gospodarkę komunalną w gminie Czarnia.

Deptuła podkreśla, że zmiana została dobrze przyjęta przez społeczność gminy. Jego zdaniem, taki stan rzeczy jest spowodowany tym, że gmina bardzo dobrze poinformowała mieszkańców o nowych zasadach.

– Gmina poinformowała społeczeństwo w taki sposób, że dzięki temu teraz nie ma problemów – mówi Deptuła. – Użyliśmy wszystkich możliwych sposobów, aby dotrzeć do ludzi. Wykorzystaliśmy m.in. internet i tzw. kule obiegowe. Wielce pomocne okazały się także spotkania wójta z ludźmi – dodaje.

– To był długi proces informowania ludzi. W dobie wszechobecnej informacji i ogólnego dostępu do internetu nie było problemów z rozwianiem jakichś wątpliwości – podkreśla.
Dzięki temu nowe zasady wywozu odpadów nie zaskoczyły mieszkańców gminy Czarnia.

– Wprowadzenie nowych zasad wywozu odpadów nie było zaskoczeniem dla naszej społeczności. Oprócz jednostkowych sytuacji nie ma problemowych kwestii w tej sprawie. Uważam, że ta zmiana została dobrze przyjęta przez mieszkańców – ocenia.

Jak dodaje Deptuła, te jednostkowe sytuacje były przede wszystkim spowodowane „złym poinformowaniem mieszkańców, przez firmę odpowiedzialna za odbiór odpadów na terenie gminy Czarnia”.

– Mieszkańcy po prostu nie mogli dowiedzieć się o niektórych sprawach, przez co panowała delikatna dezinformacja – podsumowuje Deptuła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu