Baranowo też na „nie”: Tylko dwie gminy chcą współfinansować budowę stacji segregacji odpadów

Wiadomo już, które gminy nie będą partycypowały w kosztach budowy stacji segregacji odpadów w Ostrołęce. Do ośmiu, które już wcześniej odrzuciły propozycję miasta, dołączyło Baranowo. Jak podkreśla wójt Henryk Toryfter, gmina nie jest zainteresowana współfinansowaniem inwestycji i jest to decyzja ostateczna.
Baranowo > Inwestycje
Fot. epowiatostrolecki.pl

Wiadomo już, które gminy nie będą partycypowały w kosztach budowy stacji segregacji odpadów w Ostrołęce. Do ośmiu, które już wcześniej odrzuciły propozycję miasta, dołączyło Baranowo. Jak podkreśla wójt Henryk Toryfter, gmina nie jest zainteresowana współfinansowaniem inwestycji i jest to decyzja ostateczna.

Według Toryftera, inwestowanie w sortownię jest dla gminy nieopłacalne.

– Na pewno nie będziemy partycypować w kosztach budowy. Nie wierzymy do końca, że będzie to rentowne przedsięwzięcie – argumentuje wójt gminy Baranowo.

Wójt dodaje jednocześnie, że nie widzi potrzeby dokładania do budowy pieniędzy z budżetu gminy, skoro wiadomo, że stacja i tak powstanie.

– To, że powstanie stacja samorządowa, może i głupie nie jest. Dzięki temu będzie konkurencja, a ta zawsze jest dobra. Jednak my nie musimy się do tego przedsięwzięcia przyłączać. Nie jest powiedziane, że jak nie będziemy mieli udziałów w stacji, to nie będziemy z niej korzystać – wyjaśnia Henryk Toryfter.

Gmina Baranowo jest już dziewiątą gminą, która nie przyłączy się do budowy samorządowej stacji segregacji odpadów w Ostrołęce. Wcześniej podobne stanowiska zajęły gminy: Olszewo-Borki, Czarnia, Czerwin, Kadzidło, Lelis, Łyse, Troszyn oraz Goworowo. Chęć partycypowania w kosztach zadeklarowały natomiast gminy Rzekuń i Myszyniec.

Koszt budowy stacji to ponad 44 mln zł. Miasto planowało, że 10,6 mln z tej kwoty mogłyby dołożyć gminy, które wyrażą chęć współpracy przy jej budowie i eksploatacji. Ostrołęcki samorząd zakładał jednak od początku także inną wersję realizacji inwestycji, w której wybuduje sortownię bez udziału finansowego 11 gmin powiatu ostrołęckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu