Kurpiowskie Piaski 2013: Liczba uczestników zaskoczyła organizatorów [FOTO]

Po raz trzeci w miejscowości Ołdaki [gm. Rzekuń] odbyła się ogólnopolska impreza kolarska. Organizatorów zaskoczyła liczba uczestników, która w stosunku do poprzednich lat była wyjątkowo duża. „Cieszymy się, że naszą imprezą zainteresowało się tak wielu znakomitych zawodników” – podkreśla Marek Karczewski, organizator wyścigu.
Rzekuń > Sport > Inne
Fot. Jacek Czaplicki / epowiatostrolecki.pl

Po raz trzeci w miejscowości Ołdaki [gm. Rzekuń] odbyła się ogólnopolska impreza kolarska. Organizatorów zaskoczyła liczba uczestników, która w stosunku do poprzednich lat była wyjątkowo duża. „Cieszymy się, że naszą imprezą zainteresowało się tak wielu znakomitych zawodników” – podkreśla Marek Karczewski, organizator wyścigu.

W tegorocznej edycji wyścigu Kurpiowskie Piaski wzięło udział 108 zawodników, którzy przyjechali z różnych miast Polski, między innymi z Warszawy, Białegostoku, Mrągowa, Tłuszcza, Przasnysza, Łomży, Czarnej Białostockiej czy Wyszkowa. Jak podkreśla organizator, Marek Karczewski, jest to ogromny sukces.

– Cieszymy się, że naszą imprezą zainteresowało się tak wielu znakomitych zawodników, trenujących na co dzień  w profesjonalnych klubach kolarskich. Przy tak wielkim obłożeniu kalendarza imprezami kolarskimi wybrali naszą imprezę, jako godną odwiedzenia – podkreśla Marek Karczewski, prezes stowarzyszenia Klub Kolarski 24h.

Organizatorzy przygotowali kilka tras. Zawodnicy na dystansie open mieli do przejechania 32 km, gimnazjaliści i debiutanci 13 km, natomiast dzieci ze szkół podstawowych zmierzyli się z 7 kilometrową trasą.

– Wręczyliśmy prawie 70 pucharów, rozdaliśmy ponad 80 wartościowych nagród rzeczowych, które były ufundowane przez urząd gminy w Rzekuniu, starostwo powiatowe w Ostrołęce i ostrołęcki urząd miasta. Wręczyliśmy także złote dzwonki dla najmłodszych kolarzy. Na koniec usłyszeliśmy od zawodników mnóstwo pochlebnych słów o trasie w Ołdakach, która wiodła przez okoliczne lasy – dodaje Karczewski.

Klub Kolarski 24 h już zapowiada kolejną edycję wyścigu.

– Otrzymaliśmy zapewnienie od wójta gminy Rzekuń, że w 2014 roku możemy również liczyć na pomoc w organizacji tego kolarskiego święta na terenie naszej gminy – zaznacza Marek Karczewski.

Trzeci Wyścig MTB „Kurpiowskie Piaski” odbył się w niedzielę, 16 czerwca, w Ołdakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu