Budowa nowej hali sportowej w Ostrołęce ruszy jesienią

Prezydent Janusz Kotowski podpisał we wtorek pozwolenie na budowę nowej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Witosa. Nowy obiekt jest największą i najnowocześniejszą inwestycją planowaną na najbliższe lata w Ostrołęce.
Ostrołęka > Inwestycje
fot. UM w Ostrołęce

Prezydent Janusz Kotowski podpisał we wtorek pozwolenie na budowę nowej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Witosa. Nowy obiekt jest największą i najnowocześniejszą inwestycją planowaną na najbliższe lata w Ostrołęce.

– W tym miesiącu będziemy wybierać firmę, składającą się głównie z inspektorów nadzoru. Kto to będzie, okaże się w ciągu najbliższego tygodnia. Przygotowujemy się też do przetargu na wybór wykonawcy, który powinniśmy rozstrzygnąć do końca lata. Pierwsze prace powinny rozpocząć się jesienią – powiedział nam wiceprezydent Paweł Stańczyk.

Hala będzie składać się z dwóch budynków. Pierwszy to hala sportowo-widowiskowa mieszcząca około 3 tys. widzów, drugi to hala treningowa, w której przewidziano między innymi korty tenisowe i bieżnię lekkoatletyczną.

– Po konsultacjach ze środowiskami sportowymi w Ostrołęce podjęliśmy decyzję o kosmetycznych zmianach w projekcie hali. Dotyczą one zmian w długości pewnych elementów czy rozmieszczenia trybun w stosunku do pierwotnego projektu – informuje wiceprezydent Ostrołęki.

Nowa hala ma być wyjątkowo nowoczesna. Jest to największa inwestycja planowana na najbliższe lata.

– Nie chcielibyśmy porównywać ostrołęckiej hali do żadnego istniejącego lub powstającego obiektu w Polsce. Będzie wykonana z najnowocześniejszych materiałów. Chcemy też, aby miejsce to było nie tylko skierowane do sportowców. Mamy nadzieję, że będą się tam odbywać także wydarzenia kulturalne – tłumaczy Stańczyk.

Do ogłoszenia przetargu nie będzie znana kwota, którą miasto chce przeznaczyć na budowę nowej hali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu