Kraina baśni i bajek na III Festiwalu Piosenki Dziecięcej [FOTO]

Po raz trzeci odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.
Ostrołęka > Kultura
fot. Jarosław Pych / epowiatostrolecki.pl
fot. Jarosław Pych / epowiatostrolecki.pl

Po raz trzeci odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Festiwal piosenki dziecięcej organizujemy po raz trzeci. Dawniej organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 8, której obecnie nie ma. My postanowiliśmy kontynuować tradycję tego festiwalu, ponieważ po jej likwidacji, bardzo długo nic podobnego się nie działo – mówi Alina Jabłonowska, dyrektor SP nr 1.

Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem „W krainie baśni i bajek”. Na scenie zaprezentowało się 24 młodych wykonawców z Ostrołęki i powiatu.

– Celem imprezy jest popularyzowanie piosenki dziecięcej oraz aktywizacja muzyczna dzieci. Zainteresowanie jest bardzo dużo, wiele dzieci chce u nas wystąpić. Jest to dla nich doskonała zabawa i okazja, aby wkroczyć w świat muzyki – wyjaśnia Bożena Ruszkiewicz z ostrołęckiej „Jedynki”.

Wśród uczestników spotkaliśmy radnego miejskiego, Norberta Dawidczyka, który akompaniował na gitarze swojej córce, występującej w duecie ze szkolnym kolegą.

– Uważam, że występ był bardzo fajny. Cieszy mnie, że moja córka Marysia i jej kolega z klasy Alek mogli tu wystąpić. Chyba udało nam się zrealizować to, co sobie założyliśmy. Występ na takim festiwalu jest dla dziecka ważny. Na pewno jest to wspaniałe przeżycie dla małego artysty oraz jego rodziców – podkreśla Dawidczyk.

III Festiwal Piosenki Dziecięcej organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Irena Nosek, Grażyna Sosnowska i Alicja Balas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu