XIX Półmaraton Kurpiowski: Michał Skowroński najlepszy wśród samorządowców

Mistrzem wśród samorządowców w tegorocznym Półmaratonie Kurpiowskim został Michał Skowroński. Pracownik ostrołęckiego urzędu miasta bierze udział w imprezie już po raz piąty. W tej edycji pobiegł razem z bratem.
Ostrołęka > Sport > Lekkoatletyka
fot. Paulina Laskowska / epowiatostrolecki.pl

Mistrzem wśród samorządowców w tegorocznym Półmaratonie Kurpiowskim został Michał  Skowroński. Pracownik ostrołęckiego urzędu miasta bierze udział w imprezie już po raz piąty. W tej edycji pobiegł razem z bratem.

Pierwszy raz Skowroński wystartował w półmaratonie w 1998 roku. Był wtedy w pierwszej klasie liceum. W tegorocznym półmaratonie pobiegł razem ze starszym bratem.

– W tym roku trasę przemierzyłem bark w bark z moim bratem Sławkiem, który postanowił sprawdzić się w biegu na dystansie 21 kilometrów po raz pierwszy. Udział w Półmaratonie Kurpiowskim potraktowaliśmy rekreacyjnie. Nie złamał nas nawet deszcz, który zaskoczył wszystkich uczestników już na starcie – opowiada Skowroński.

Za swojego największego rywala wśród pozostałych startujących w półmaratonie samorządowców Skowroński uważa radnego Wojciecha Zarzyckiego.

– Zarzycki od wielu lat bierze udział w tych zawodach. Do tej pory to on zdobywał tytuł „najlepszego samorządowca”, dlatego uważam, że był dla mnie największym rywalem. Swoją drogą, to nie sądziłem, że zdobędę jakąkolwiek nagrodę – podkreślał Skowroński.

Michał Skowroński jako samorządowiec dobiegł do mety pierwszy, jednak w ogólnej kwalifikacji zajął 75 miejsce na ponad 200 uczestników półmaratonu.

XIX Półmaraton Kurpiowski odbył się w niedzielę, 12 maja, w Ostrołęce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu