Policjanci uczyli, jak przechodzić przez ulicę [FOTO]

W ramach działań profilaktycznych ostrołęccy policjanci uczyli najmłodszych mieszkańców miasta zasad ruchu drogowego. Spacerując w towarzystwie funkcjonariusza przedszkolaki dowiedziały się m.in., jak bezpiecznie przejść przez ulicę.
Ostrołęka > Na sygnale
fot. Paulina Laskowska / epowiatostrolecki.pl

W ramach działań profilaktycznych ostrołęccy policjanci uczyli najmłodszych mieszkańców miasta zasad ruchu drogowego. Spacerując w towarzystwie funkcjonariusza przedszkolaki dowiedziały się m.in., jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

– W formie praktycznych zajęć staramy się edukować najmłodszych. Dzieci w przedszkolach już od początku są uczone przez nauczycieli, rodziców czy dziadków jak poruszać się po drodze. Co innego jednak słuchać, a co innego przećwiczyć te zasady w praktyce – mówi Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.

Tłumacząc przedszkolakom zasady poruszania się po ulicach, funkcjonariusze kładli szczególny naciska na to, jak należy zachowywać się na przejściach dla pieszych.

– Policjanci podczas spotkania z dziećmi demonstrowali, jak zachować się na różnych skrzyżowaniach w Ostrołęce, czy na przejściu dla pieszych – tłumaczy Marczak.

Akcja prowadzona jest już od pewnego czasu. Policjanci konsultują się z wychowawcami grup, a następnie dopasowują program zajęć do poziomu edukacji dzieci.

– Spotkania są prowadzone przede wszystkim w przedszkolach. Wychowawczynie wskazują nam, na jakim etapie są uczniowie i co powinno być poruszone podczas spotkania – dodaje rzecznik ostrołęckiej policji.

Jak wyjaśnia Sylwester Marczak, jest to tylko jedna z akcji profilaktycznych, skierowanych do najmłodszych, którą prowadzą policjanci z Ostrołęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu