Matura 2013: WOS i filozofia

Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie, a po południu do egzaminu z filozofii. WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze, a filozofia do grupy najrzadziej wybieranych.
Ostrołęka > Edukacja
fot. PAP / Darek Delmanowicz

Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie, a po południu do egzaminu z filozofii. WOS należy do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze, a filozofia do grupy najrzadziej wybieranych.

Chęć zdawania egzaminu z wiedzy o społeczeństwie zadeklarowało 54,5 tys. maturzystów, czyli blisko 15 proc.; większość zdających z WOS [33,5 tys.] zdecydowało się zdawać egzamin na poziomie podstawowym.

Z kolei egzamin z filozofii chce zdawać 690 abiturientów, czyli mniej niż jeden procent; ponad połowa zdających z tego przedmiotu [396 osób] zdecydowała się na egzamin na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z przedmiotu do wyboru abiturient zdaje tylko na jednym wybranym przez siebie poziomie.

Najczęściej wybieranym przedmiotem na maturze, należącym do grupy tzw. przedmiotów do wyboru, jest od lat geografia; w tym roku chce ją zdawać blisko 22 proc. abiturientów [egzamin z tego przedmiotu przeprowadzony będzie 14 maja]. Na drugim miejscu jest biologia; chce ją zdawać prawie 21 proc. maturzystów [egzamin będzie 17 maja]. Wiedza o społeczeństwie jest na trzecim miejscu.

Egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i z filozofii na poziomie podstawowym potrwają po 120 minut, a na poziomie rozszerzonym po 180 minut. Egzamin z WOS rozpocznie się o godzinie 9:00, a z filozofii o godz. 14:00.

 

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu