Grzegorz Płocha o Dniach Ostrołęki 2013: Program bez fajerwerków, ale adresowany do całych rodzin

„Nie ma potrzeby organizowania dużego koncertu, który pochłonie spore fundusze, a efekt będzie jak bańka mydlana” – uważa Grzegorz Płocha. Z wiceprezydentem miasta rozmawiamy o tegorocznym programie Dni Ostrołęki.
Ostrołęka > Kultura
Dni Ostrołęki 2012 / fot. UM w Ostrołęce

„Nie ma potrzeby organizowania dużego koncertu, który pochłonie spore fundusze, a efekt będzie jak bańka mydlana” – uważa Grzegorz Płocha. Z wiceprezydentem miasta rozmawiamy o tegorocznym programie Dni Ostrołęki.

Według pana mieszkańcy będą zadowoleni z tegorocznego programu Dni Ostrołęki?
– Trudno zadowolić wszystkich. Staramy się zaproponować jak najwięcej atrakcji w ramach naszych możliwości finansowych. Jest to może program bez fajerwerków, bez wydarzeń o charakterze koncertowym, ale każdy może dla siebie znaleźć coś ciekawego.

Po raz kolejny atrakcją imprezy jest festiwal teatralny. Czy rzeczywiście cieszy się on zainteresowaniem mieszkańców Ostrołęki?
– Głównym punktem tegorocznych Dni Ostrołęki jest festiwal teatralny. Zagościł on już na stałe w naszym mieście. W tym roku odbędzie się po raz trzeci i poświęcony będzie teatrowi ruchu. Teatr ulicy musi zwracać na siebie uwagę. Myślę, że jest to dobra propozycja dla ostrołęczan, bo dotychczasowe edycje przyciągały sporo widzów. Teatry, które prezentują się podczas festiwalu, są na bardzo wysokim poziomie. Cieszy to, że miejsce na festiwalu znalazły zarówno teatry dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dlaczego miasto od kilku lat nie organizuje dużego plenerowego koncertu albo rekonstrukcji bitwy, jak bywało kiedyś?
– Rekonstrukcje nie były wydarzeniami, które wpisywały się w coroczny program Dni Ostrołęki. Uświetniały one okrągłe rocznice związane z miastem i myślę, że dobrze je wypełniały. Dodatkowo środowiska historyczne z Ostrołęki też nie wyszły z taką inicjatywą. Można powiedzieć, że planowany piknik historyczny zastępuje bitwę. Natomiast jeżeli chodzi o koncert, to na ten temat są różne opinie. Część osób uważa, że musi być koncert, na który wydamy bardzo dużo pieniędzy, a inni uważają, że lepiej spożytkować te pieniądze na wiele mniejszych wydarzeń. My wybieramy tę drugą opcję. Nie ma potrzeby organizowania dużego koncertu, który pochłonie spore fundusze, a efekt będzie jak bańka mydlana. Myślę, że proponujemy mniejsze imprezy, czasem niszowe, ale zyskujące sympatię nawet poza Ostrołęką. Dodatkowo dostarczają one rozrywki dla wszystkich grup wiekowych, a nie tylko do młodych, jak byłoby w przypadku koncertu. Wydarzenia organizowane w Dni Ostrołęki są adresowane do całych rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu