Ksiądz Siedlecki: Miłości do ojczyzny powinniśmy się uczyć od kardynała Wyszyńskiego [FOTO]

Mszę w intencji ojczyzny z okazji zbliżających się świąt narodowych odprawił w Troszynie proboszcz parafii, Tadeusz Siedlecki. Po eucharystii odbył się koncert chóru Wojska Polskiego.
Troszyn > Kościół
fot. Jarosław Pych / epowiatostrolecki.pl

Mszę w intencji ojczyzny z okazji zbliżających się świąt narodowych odprawił w Troszynie proboszcz parafii, Tadeusz Siedlecki. Po eucharystii odbył się koncert chóru Wojska Polskiego.

Proboszcz Siedlecki podkreślał w kazaniu, jak ważna jest miłość do ojczyzny. Wskazywał także, od kogo powinniśmy się jej uczyć.

– Do pokazania miłości, miłości do kraju – jak i do naszej małej ojczyzny – wzorem jest Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński – mówił ks. proboszcz. – To on swoim życiem, swoją posługą w Kościele, wywarł tak wielki wpływ na to, kim jesteśmy i co teraz robimy. To kardynał powiedział znamienne słowa umieszczone w naszej szkole: „Gdy na was patrzę, budowniczych przyszłej Polski, to wiem, że w waszych piersiach szlachetne serce bije. To serce bije dla Polski” – cytował ksiądz Siedlecki.

Przed wiernymi wystąpiła również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Troszynie. Uczniowie przypomnieli wiersze i pieśni patriotyczne.

Na zakończenie mszy  odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Symbole narodowe”. Laureatom gratulowali Edwin Mierzejewski, wójt gminy Troszyn oraz Marzena Borkowska, dyrektor SP w Troszynie.

Po mszy odbył się krótki koncert chóru Artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Msza w intencji ojczyzny została odprawiona w niedzielę, 28 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu