„Moja Islandia”: Wernisaż wystawy fotografii Bogdana Białczaka [FOTO]

W holu OCK odbył się wernisaż wystawy fotografii Bogdana Białczaka pt. „Moja Islandia”. Fotografie autora przedstawiają jego wyobrażenie o islandzkim krajobrazie, a zostały wykonane na… składowisku popiołów przy ostrołęckiej elektrowni.
Ostrołęka > Kultura
Fot. Paulina Laskowska / epowiatostrolecki.pl

W holu OCK odbył się wernisaż wystawy fotografii Bogdana Białczaka pt. „Moja Islandia”. Fotografie autora przedstawiają jego wyobrażenie o islandzkim krajobrazie, a zostały wykonane na… składowisku popiołów przy ostrołęckiej elektrowni.

Bogdan Białczak na początku miał zrobić tylko zdjęcie elektrowni z innej perspektywy, widzianej od strony składowiska popiołów. Jednak, gdy zobaczył wykonane przez siebie fotografie, skojarzyły mu się one z krajobrazem wulkanicznym, takim jak w Islandii.

– Nigdy nie byłem w Islandii, ale właśnie tak wyobrażam sobie krajobraz tego kraju – mówił fotograf. – Nie spodziewałem się także, że z tych zdjęć powstanie wystawa.

Jeśli ktoś próbowałby sam stworzyć takie krajobrazy, autor wystawy poleca porę po zachodzie i wschodzie słońca. – W ciągu dnia nie ma po co się tam wybierać – powiedział nam Bogdan Białczak.

Wernisaż wystawy Bogdana Białczaka odbył się w piątek, 12 kwietnia, w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane oznaczone są symbolem *

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu